Amber Po Godzinach Cherry Milk Stout

Dzisiaj pragniemy zaproponować Wam ciemne, wytrawne piwo o orzeźwiającym posmaku owocowym. Cherry milk stout od Ambera to kolejne piwo z serii po godzinach. Browar od pewnego już czasu zabiera nas w podróże po krainie piwa i wypuszcza mocno limitowane edycje piw (200 hektolitrów). Stout jest piwem ciemnym górnej fermentacji z rodzaju ale. Zwyczajowo piwo robione jest ze słodu palonego i palonego żyta. Nazwa Stout oznacza gruby, mocny, dumny czy odważny jak jego pierwsze adaptacje, które mocą dorównywały porterowi, z którego prawdopodobnie piwo się wywodzi.

Oko
Nieprzenikniona czerń, lekko zmętniona (zapewne sokiem wiśniowym). Gęsta, kremowo- beżowa piana. Drobne pęcherzyki, krótko się utrzymuje ale daje mocny lacing (czyt. lejsing. Znaczenie: pozostawia koronkę z piany na szkle).

Nos
Pierwsze skrzypce grają tu słody palone, wyraźne aromaty kawy mocno palonej, zbóż czy prażonej cykorii. Wszystko łagodzi kwaskowaty i orzeźwiający finisz wiśniowy który redukuje palony potencjał piwa.

Usta
tutaj mamy szeroką paletę palonych zbóż, prażonych orzechów czy smak kakao i wytrawnej ciemnej czekolady. Lekkie akcenty słodyczy zawdzięczamy tutaj dodatkowi laktozy, która podkreśla smak kawowy nadając piwu charakter kawiarnianej, świeżo nalanej nitro kawy. Całość przełamuje kwaskowata wiśnia z cierpkawym i wytrawnym finiszem.

Podsumowanie
Piwo jest bardzo ciekawe, deserowe i idealnie pasuje do mlecznej czekolady z orzechami. Polecamy również schłodzić trochę mocniej i podać z pieczonym bananem lub gorącym budyniem czekoladowym z tłustą bitą śmietaną. Przede wszystkim, jak sugeruje zdjęcie, nie pić samemu a w parach 🙂

http://city-market.pl/amber-cherry-milk-stout/

Cyferki:
14,5% wag
4,7% alkoholu
woda z własnego ujęcia; słody jęczmienne jasny i ciemny;
sok z wiśni; laktoza; jęczmień prażony; chmiel; drożdże Dermentum Mobile FM 52

12466277_1125960060749488_7733824412563665520_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl