Amber Po Godzinach – IPL

Nowe piwo z Browaru Amber to India Pale Lager – piwo z podwójnym obywatelstwem, które łączy charakterystyczny dla lagerów proces dolnej fermentacji z chmielami typowymi dla stylu AIPA – informuje browar.
Do produkcji użyto drożdży dolnej fermentacji oraz polskich chmieli (Marynka i Sybilla) i amerykańskich (Chinook, Citra, Cascade).
Tradycyjnie uwarzono 200 hektolitrów.

Po odkapslowaniu butelki szybko wyczuwamy aromaty mocno żywiczne, w tle zaś cytrusowe. Pełen bukiet odczujemy dopiero po przelaniu do szkła ale najpierw należy zwrócić uwagę na pianę. Piwo szybko się spienia i ma przyjemną gęstą pianę, która niestety szybko redukuje się do niskiej zdobiąc szkło piękną koronką. Kolor zachwyca, wyraźnie mocna, żółta barwa, lekko przechodząca w bursztyn, aż chce się powiedzieć – letnie piwo. Piwo jest lekkie, goryczkowo-kwaskowe. Trunek nie jest bardzo złożony w smaku i nie wymaga od nas skupienia by wyłapać wszystkie niuanse. Goryczka IBU 55 nie jest bardzo wyczuwalna przez słodowy posmak i lekko kwaskowy finisz. Dobrym podsumowaniem jest ostatnie zdanie na etykiecie: „Wyraźna goryczka, w tle solidna słodowość”.
Polecamy do potraw z wieprzowiny: podwędzana wędlina czy przyprawiona pieczeń a także do serów wędzonych.

IPL: ekstrakt: 12,2%,
zawartość alkoholu: 4,8%,
IBU: 55
Chmiele: Chinook, Citra, Cascade, Marynka, Sybilla
Słody: Pilzeński, Pale Ale

11856392_1059116107433884_3824006248848114433_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl