Artezan Pacific Pale Ale

Dziś przedstawiamy piwo z browaru Artezan – Pacific Pale Ale, które zagościło na rynku w 2013 roku więc już ma wyrobioną opinię i markę. Zapraszamy do przeczytania naszych spostrzeżeń.

Oko
Gęsta piana o drobnych i średnich pęcherzykach, dość szybko opada zdobiąc szkło koronką. Barwa bursztynowa-złota i lekko mętna. No to jazda…

Nos
Niuch niuch i czujemy że w kotle są owoce tropikalne (takie jak cytrusy, mango, ananas), kwaśne jabłka i troszkę goryczy-trawy w tle. Aż ciarki po plecach idą.

Usta
Pierwszy łyk bardziej słodowy, drugi bardziej chmielowy. Smak wytrawnieje i nabiera chmielu oraz żywicy wraz z kolejnymi łykami. Zaś każdy łyk wydaje się inny, jakby piwo zachęcało nas do poznania go bardziej. Początkowa słodycz przeradza się w przyjemne obcowanie z grejpfrutem. Finisz nieco mniej gorzki z akcentem kwaśnego jabłka. Wysycenie lekkie w stronę średniego.

Podsumowanie
Miły trunek o ciekawej złożoności. Fajnie eksperymentuje się z temperaturą spożywania warki. Piwo przyjemnie przełamuje się słoną zakąską tj. wędzonymi jak i suszonymi, solonymi wędlinami. Trzeba zauważyć, że piwo odrobinę zmienia smak w miarę spożywania 🙂 fajna przygoda w świecie piwnych rewolucji. Gorąco polecamy!

Cyferki:

Ekstrakt: 12,5%
Goryczka: 45 IBU
Alkohol: 5%
Słody: Tajemnica
Chmiele: Tajemnica

7386_1136174516394709_7185375709424497103_n

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl