Bribant Hopsbant

Piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez Browar BIRBANT z Zielonej Góry. Jego premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.
„HOPSBANT! Bo wykorzystujemy tu pełnię możliwości naszego urządzenia, potrójne chmielenie na zimno w przepływie… napracował się nasz przyjaciel. Dlaczego Fresh IPA? Bo kiedy na skraju wyczerpania amerykańskiego dobra z zeszłorocznych zbiorów, wyczekujemy świeżych chmieli i w końcu nadchodzi ta chwila, że możemy upajać się aromatem nowych zbiorów prosto zza oceanu.”

Oko i nos:
Bursztynowy lekko mętny trunek, ma okazałą zbitą drobną pianę która szybko opada ale ładnie zdobi szkło gęstą koronką. Piwo po odkapslowaniu raczy nas silnym aromatem słodowym (ciasteczka) oraz wyłamującym się zapachem cytrynowo kwiatowym. Słodki zapach wzmaga pracę ślinianek. Doznania wizualne jak i wonne na plus przejdźmy, zatem do konsumpcji.

Usta i podsumowanie:
Piwko wydaje się bardziej słodowe w pierwszym łyku lecz gorycz i aromaty chmieli stopniowo zajmują kubki smakowe wypełniając usta złożonym aromatem żywiczym, cytrynowym i lekko kwiatowym. Czuć tą świeżość, o której Birbant pisze na etykiecie. Fresh IPA – piwo mocno orzeźwia i oferuje potężną goryczkę podkreśloną odrobiną słodyczy z akcentem smaku wiosny i lata. Jesteśmy na tak! Polecamy sauté, najlepiej na leżaku w ogródku

Cyferki:

Ekstrakt: 16,5%,
Goryczka: 80,
Alkohol: 6,7%,
Słody: Pale Ale, karmelowy jasny, pszeniczny,
Chmiel: Zeus, Simcoe, Amarillo, Centennial,
Drożdże: Safale US-05,
Dodatki: Owies.

13418439_1229903013688525_5339900462182401082_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl