Brokreacja The Butcher

Wysokie oceny na portalu ratebeer oraz bardzo ciekawa etykieta sprawiły, że zainteresowaliśmy się piwem z browaru Brokreacja. Mowa o Red IPA „The Butcher”. Ciekawa opcja, która zaspokoi niejednego smakosza.

Oko
Kolor jest mrrrroczny 🙂  pokrywa się z etykietą – pomiędzy hebanem a mahoniem. Zmętnione, piana beżowa, średnio długo się utrzymuje i zostawia spory lacing.

Nos
Aromat jest miksem słodkich słodów i gryzących w nos cytrusów. Piwo ma złożoną paletę, w której po chwili wyczuliśmy grejpfrut, karmel, herbatniki oraz żywicę.

Usta
Piwo mimo gęstego ekstraktu nie ciąży na języku. Jest smaczne, delikatnie atakuje sporą goryczką i pobudza ślinianki. Orzeźwia owocowymi smakami, słodzi karmelem i słodem i ma goryczkowy finisz 🙂

Podsumowanie
Jest to bardzo udana warka. Budząca lekkie kontrowersje etykieta zwraca na siebie uwagę 🙂 Jest pyszne i pasuje do każdej pikantniejszej potrawy obiadowej ale również jako dodatek do słodkich ciast. Paleta smaków i aromatów zachęca do eksperymentów. My jedliśmy zagryzając suszoną wołowiną oraz herbatnikami z czekoladą 🙂
Do zobaczenia w City!

Cyferki:

słody: Pale ale, Carafa special typ II;
chmiele Tomahawk, Citra, Simcoe, Amarillo;
ekstrakt: 16°;
goryczka: 75 IBU;
drożdże: Safale S-05;
alkohol: 7%

12779098_1162241273788033_2284399786721021211_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl