Doctor Brew American IPA

Dzisiaj proponujemy wam piwko od doktorów – American IPA. Piwo o mocnej goryczce, naładowane słodem i aromatem do granic możliwości. Na etykiecie czytamy: Oto piwo o intensywnym aromacie amerykańskiego chmielu z nutą nowozelandzkiej szyszki Motueka. Już po pierwszym łyku bogactwo cytrusów przenika żywiczny, leśny zapach chmielu Cascade. Kontra słodowa harmonizuje burzę aromatu i wyraźnej goryczki. Nieposkromiona pasteryzacją i filtracją natura obnaża swoje bogactwo doznań zupełnie innej jakości. Przeładuj otwieracz i przygotuj się – właśnie patrzysz w oczy mocnego zawodnika.

Oko
Barwa ciemnego bursztynu, delikatnie wpadająca w rubin, zmętniona. Piana beżowa, okazała, drobno-pęcherzykowa, po niedługim czasie dziurawi się i pozostaje niczym kożuch z obwódką, mocno oblepia szkło.

Nos
Intensywny aromat chmielowy, mocno cytrusowy i żywiczy, słody zdecydowanie wycofane.

Usta
W smaku głównie chmielowa goryczka, długo odczuwalna w ustach. Lekka słodycz pale ale i pszenicznych słodów. Wysycenie średnie, pasuje do piwa. Piwo podchodzi idealnie pod pikantne papryczki Jalapeño.

Podsumowanie
Piwo jest dobrze pijalne i genialnie przełamuje smak pikantnych potraw. Aromaty cytrusowo żywicze cudownie pachną, następnie zaś dopełniają smak w ustach. 🙂 Idealne na spotkania w doborowym towarzystwie.

Cyferki:
słody: Pale ale, pszeniczny, karmelowy
chmiele: Cascade, galaxy, magnum, motueka
IBU: 90
Ekstrakt: 16%
alkohol: 6,2%

12244516_1101917506487077_137830916883764139_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl