Doctor Brew Cascade Ipa

Dzisiaj przypominamy o jednym z niewielu single hop’ów jakie mamy czyli Cascade IPA od Doctor Brew. Poniżej recenzja ale przed tym kilka słów od producentów:

„Cascade IPA to niefiltrowane i niepasteryzowane piwo typu Single Hop. Stworzyliśmy je z myślą byś mógł doświadczyć i na zawsze zapamiętać w czystej postaci chmiel, który stoi za początkiem piwnej rewolucji w USA. Jego aromaty w swej naturze, żywiczne, leśne, lekko owocowe ekstrahujemy niekonwencjonalną metodą w celu uchwycenia pełni wrażeń smakowych. Nie szczędzimy w środkach by wszystkie, nawet te najbardziej lotne, obłędnie pachnące olejki trafiły do butelki. Usiądź wygodnie, odpręż się, nie czytaj ulotki – działanie jest pożądane”.

Piwo w kolorze bursztynowym. Znowu mamy do czynienia z dużą ilością drożdży i osadem, który łatwo wzbić ale jak już wiemy to tylko cenne witaminki oraz informacja ze piwo jest refermentowane w butelkach czyli nagazowuje się w sposób naturalny. Piana jest kremowa i wysoka, gęsta, średniopęcherzykowa i powoli opadająca co cieszy oko. W smaku mamy mocne nuty słodowo – chmielowe (doskonały balans). Po otwarciu butelki czuć silny zapach kwiecisto miodowy niczym na pikniku na polanie. 😉 Smak charakteryzuje się goryczą i nutą miodu (gorycz nie przytłacza). Finisz żywiczy z posmakiem owocowo kwiatowym.

Zawartość ekstraktu: 14,5%.Zawartość alkoholu: 5,6% obj.

Słody: Pale ale, monachijski, pszeniczny, karmelowy, melanoidynowy

Chmiele: Cascade

IBU: 56

Zapraszamy na zakupy!

dr brew

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl