Doctor Brew Hoppy Queen

Premiera tego piwa miała miejsce na Festiwalu Hevelka w Gdańsku. Jest już we wszystkich naszych sklepach. Mowa oczywiście o najnowszym piwie z browaru Doctor Brew – Hoppy Queen.

To pierwsze piwo uwarzone w Browarze Tarczyn przez kontraktowy browar Doctor Brew. Piwo najeżone 21 odmianami chmielu o orzeźwiającym smaku i wystrzałowej kompozycji. Jest to pierwsza warka z tego browaru z papierową etykietą.

Barwa złota, lekko zasmużona. Piana jest biała, gęsta i średnio pęcherzykowa, utrzymuje się stosunkowo długo, ładnie zdobi szkło.

Aromaty intensywne i pełne. Jest solidna słodycz z nutą owoców tropikalnych. Czuć akcenty cytrusowe oraz lżejsze kwiatowe. Nie brakuje też podłoża słodowego z przyjemną nutą żywicy.

Smak wyrazisty, krzepki i orzeźwiający. Pierwsze skrzypce gra tu słodycz pochodzenia słodowego i owocowe aromaty chmielu. Są też cytrusy, jednak w tle, nie przyćmiewają słodyczy. Goryczka umiarkowana, charakteryzuje się wyraźnym posmakiem tropikalno-żywicznym. Piwo nie jest mocno wysycone gazem przez co przyjemnie orzeźwia i nie przytłacza.


Parametry:
American Pale Ale
IBU 45
Alk. 5,2% obj.
Ekstr. 14,0% wag.
Skład: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Wiedeński, Carahell;
Chmiele: Mosaic, Citra, Sorachi Ace, Victoria-s Secret, Simcoe, Ella, Waimea, Azzacca, Topaz, Amarillo, El Dorado, Polaris, Motueka, Equinox, Magnum, Summer, Centennial, Palisade, Ahtanum, Galaxy, Cascade; drożdże.
Piwo to jest niefiltrowane.

dr brew2

 

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl