Doctor Brew Lemon Drop

Wśród kolejnych single hopów mamy Lemon Drop od Doctorów. Seria warek o stałych parametrach zabiera w cudowną podróż po krainie chmielu. Złożoność smaku i aromatów jednego tylko chmielu pokazuje wspaniały eksperyment, jak chmiele wpływają na piwo. Zapraszamy do lektury i na zakupy 😉

Oko
Delikatnie zmętniony, barwa złoto-bursztynowa. Piwo bardzo trudno nabiera piany ale utrzymuje mały kożuszek podczas całej degustacji butelki. Bardzo duży lacing (zostawia dużo piany na ściankach)

Nos
Zapach jest dość słodki, kwiatowo-słodowy. Wyraźna nuta startej skórki cytryny. Pozostawia lekko wycofany zapach drożdży.

Usta
Na pierwszym planie bardziej gorzkie aromaty trawy, ziół i ziemi. Z czasem gdy piwo nabierze temperatury smak bardziej przypomina gorzką, startą skórkę cytryny. Gorycz jest mocna choć wydaje się wycofana i uderza w język falami. Wyraźnie słodkawy finisz.

Podsumowanie
Piwo jest gęstsze na języku i wydaje się cięższe niż ostatnie piwa z naszych nowości. Jednakże Lomon Drop świetnie pokazuje co jeden rodzaj chmielu potrafi. 🙂 Orzeźwiająca goryczka oraz posmak przypominający smak wody z cytryną. Aż zaczyna się tęsknić za latem. Idealne do dań rybnych np. grillowanego łososia lub smażonej soli. Nam smakowało idealnie w akompaniamencie bagietki z świeżą pastą z makreli.

Cyferki:

Ekstrakt: 16%
Goryczka: 71 IBU
Alkohol: 6,2%
Słody: Pale ale
Chmiele: Lemon Drop

12698309_1151389934873167_3172513965369058689_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl