Doctor Brew Vic Secret

Kolejny eksperyment z kotła od Doctor Brew. Ten single hop nachmielono odmianą „VIC Secret” pochodzącą z Australii. Skrzyżowane odmiany dają aromat słodkich owoców, sosny i żywicy.

Oko i nos:
Obfita piana z drobnymi pęcherzykami wielkości łebka od szpilki w kolorze kremowym. Warka złota, lekko przechodzi w bursztyn. Osad bardzo łatwo się wzbija co nieco psuje efekt wizualny piwa ale nie żałujmy sobie witamin z grupy B. W zapachu słodkie, kwiatowo-owocowe kompozycje. Odrobina mango i ananasa daje nam przyjemny start. W tle mocno wycofana sosna.

Usta i podsumowanie:
Piwo na początku lekkie, gorycz uderza ze sporym opóźnieniem. Słód przyjemnie pobudza ślinianki zachęcając do kolejnego, tym razem bardziej wytrawnego łyka. Gorycz trwa nieco dłużej niż u poprzedników, których wcześniej opisywaliśmy. Aromaty głównie żywicze przeplatają się z posmakiem otartej skórki cytryny. Wyczuwalne drożdże – pewnie przez ten łatwo wzbijający się osad. Wszystko podbudowane wspomnianą lekką słodyczą, która wydaje się przypominać posmak pszeniczny i owocowy.
Zachęcamy do eksperymentowania z przekąską słoną. W naszym przypadku suszona wołowina i precle z grubymi ziarnami soli zrobiły robotę.

Cyferki:

Ekstrakt: 16%,
Goryczka: 71,
Alkohol: 6,2%
Słody: Pale Ale,
Chmiel: Vic Secret ,
Drożdże: US-05.

13418439_1229903013688525_5339900462182401082_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl