Pinta Hoplaaga

Browar Pinta prezentuje pierwszą w tym roku odsłonę Hoplaaga (w zeszłym roku był tylko w wersji „a idź pan do pubu” 😉 Tym razem Pinta miesiąca luty 2015 w wydaniu butelkowym. Etykieta i nazwa sugeruje połączenie niemieckich słodów i lagerowania z porządnym gorzkim i aromatycznych chmielem z USA.

Oko
Piana w kolorze białym, ubita, dość szybko się redukuje ale zostawia niską czapę piany.  Koronkowanie na wysokim poziomie, kolor wyraźny, jasne złoto, lekko zamglona.

Nos
Warka oferuje nam średnio intensywne odczucia zapachowe. Czuć wyraźną gorycz, słodowe nuty, które przechodzą w bardziej kojące aromaty owoców tropikalnych i cytrusów.

Usta
Uderzające jest to, że piwo ma większe wysycenie niż poprzednicy (średnie w stronę wysokiego). Bąbelki przyjemnie drapią w gardło i pomagają orzeźwić konsumenta. Solidna słodowa podstawa z nutami
trawiasto – ziołowymi. Następnie przechodzimy w egzotykę mango, cytryny, grejpfruta zaś finisz to wytrawna goryczka porządnie podbudowana jak na chmiele z USA przystało.

Podsumowanie
Piwo to jest miłym połączeniem piwa słodowego z wyraźną goryczką. Charakterystyka niemieckich lagerów i amerykańskich chmielonych Ale. Piwo oferuje szeroką gamę smakową, którą zabiera nas w cudowną podróż po wytrawnej goryczce i wspaniałych aromatach. Jest naprawdę warte polecenia, pijalne i przyjemne. Polecamy do grillowanego wurszta i słonych orzeszków.

Cyferki:

Skład:
Słody: słody jęczmienne Weyermann: pilzneński premium, Carapils
Chmiele: Tomahawk, Warrior, Citra, Simcoe, Mosaic
Drożdże: Saflager W 34/70.
Ekstrakt: 15,5°
Alkohol: 6,6% obj
IBU: 70

12658047_1143738735638287_2349741363726496314_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl