Raduga Two On The Road

Two on the Road czyli American Stout od Browar Raduga. Nazwa pochodzi od nazwy filmu z lat 60tych, w którym młode małżeństwo podczas wakacyjnej podróży na francuską Riwierę wspomina swoje pierwsze spotkanie i kolejne etapy związku. 😉

Oko i nos:
Łatwo rozgraniczyć aromat palonego słodu i amerykańskie chmiele. Pierwszy plan grają tutaj słody, które oferuje szeroką paletę zapachu – od wędzonego, przez torf do karmelu. Następnie wchodzą amerykańskie chmiele oferując silny limonkowo-kafirowy aromat oraz goryczkowy grapefruitowy finisz. Piana bardzo gęsta i trwała z utrzymującym się lacingiem – wszystko w kolorze beżowym.

Usta i podsumowanie:
Trunek wydaje się mniej złożony w smaku niż w zapachu ale to tylko pozory 🙂 Pod silnym posmakiem palonego słodu wyłania się to co hop head lubi najbardziej. Smak piwa gładko przechodzi od aromatów słodowych prosto do aromatów chmieli. Ze słodów palonych, cierpkich, lekko goryczkowych iwytrawnych przypominających gorzką czekoladę wchodzimy w silne środowisko chmieli Magnum, Cascade czy Centennial. Przyjemny, orzeźwiający cytrynowo-grapefruitowy smak kończy się solidną dawką goryczki. Polecamy do zakąsek słodszych lub wytrawnych, tort z gorzkiej czekolady lub Grissini z prosciutto.

Cyferki:

Ekstrakt: 16%,
Goryczka: 65,
Alkohol: 6,5%
Słody: pszeniczny, jęczmienny palony,
Chmiel: Magnum, Columbus, Cascade, Centennial, Mosaic,
Drożdże: US-05.

13418439_1229903013688525_5339900462182401082_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl