Trzech Kumpli – American Beauty

Trzech Kumpli i American Beauty czyli Blonde Ale w stylu amerykańskim.

Oko
Piwo o barwie jasnozłotej, przechodzącej wręcz w słomkową. Przejrzyste choć zmętnione drożdżami, piana jest biała, zbudowana z drobnych i małych pęcherzyków, skromna, mało obfita i szybko opadająca, pozostawiająca tylko pierścień przy brzegach i zaledwie plamkę na powierzchni. No to pijemy!

Nos
W aromacie rześko, owocowo – sporo cytrusów i świeżo ściętej trawy a po chwili akcenty słodszych owoców tropikalnych. Wszystko to pod delikatnie wyczuwalną podbudową słodową. Lekki aromat przypominający piwa belgijskie.

Usta
W smaku również owoce, o dziwo bardziej wyraźnie czuć słodowość. Tak samo jak poprzednik piwo jest rzadsze, z lżejszego zasypu co powoduje, że w smaku jest bardzo lekkie. Wysycenie średnie w stronę niskiego, dodające piwu odrobinę orzeźwienia. Goryczka symboliczna, ledwo wyczuwalna, o profilu grejpfrutowo – cytrusowym.

Podsumowanie
Miły trunek. Ciekawe połączenie stylu europejskiego piwa z amerykańskim szlifem chmielowym. Piwo jest pijalne, lekko wytrawne, złociste (zapewne dzięki płatkom ryżowym). Lekkie aromaty chmielu Mosaic, trochę drożdży belgijskich. Polecamy do włoskiej pizzy z świeżą rukolą i bazylią lub do ciabatty z pesto!
Serwować w shakerze lub pincie angielskiej.

Cyferki:

Ekstrakt: 12%
Goryczka: 25 IBU
Alkohol: 4,8%
Słody: jęczmienny, pszeniczny i płatki ryżowe
Chmiele: Cascade, Mosaic
Drożdże: I tu niespodzianka FM13.Fermentum Mobile

12604790_1137246049620889_2206706595975402789_o

wykonanie strony
© Copyright 2014 itama.pl